K VIDĚNÍ V OKOLÍ

Rušné centrum Prahy, které je vzdálené jen několik set metrů od hotelu, Vám nabídne řadu zajímavostí, Václavské náměstí je vzdálené pouze 500 m, Staroměstské náměstí s historickým orlojem cca 850 metrů a na Pražský hrad se dostanete pohodlnou procházkou do hodiny (je vzdálené 3 km).

I nejbližší okolí hotelu Zlatá Váha nabízí řadu historických památek. Senovážné náměstí, kdysi domov křížovníků, prodavačů a dělníků, je dnes atraktivní adresa plná zajímavých objektů, restauraci a kaváren. Dominantou náměstí je Svátojindřišská zvonice (dnešní Jindřišská věž), pozdně gotická stavba z 15.století. Jedná se o nejvyšší volně stojící zvonici v Praze (65,7m) s nejstarším pražským zvonem. Zajímavé jsou také skutečnosti, že se zvon jmenuje Maria, váží půl tuny a pochází z roku 1518, a že hodiny na jindřišské věži fungují bez větší poruchy už skoro 450 let. Rozhodně se při procházce náměstím zastavte, poslechněte si zvonkohru a podívejte se z vyhlídky na věži na centrum města…

Naproti zvonici, z druhé strany tramvajové trati, naleznete další architektonické skvosty. Jeden z nich je kostel svatého Jindřicha a svaté Kunhuty, gotický kostel s druhé poloviny 14. století. Jen o pár kroku dál, mezi domy v Jeruzalémské ulici, se nachází nádherná Jubilejní synagoga, největší a nejmladší synagoga v Praze. Díky rozkošné mnohobarevné fasádě ve stylu secesního ornamentalismu ji rozhodně neminete.

Při návštěvě hotelu Zlatá Váha si nemůžete nevšimnout malé zelené oázy přímo před hotelem, ve východní části náměstí. Dominantním prvkem parku uprostřed náměstí je půvabná fontána, známá jako Tančící kašna (ale také Čeští muzikanti nebo Pražské jaro). Fontána s roztančenými bronzovými soškami (z kterých každá představuje jednu ze světových řek – Ganga, Amazonka, Dunaj, Mississippi a opodál stojící soška Nil) byla na náměstí umístěná po rekonstrukci v roce 2001. Kašna je dílo akademického sochaře Jana Wagnera, sochy vytvořila sochařka Anna Chroma.
KONTAKTY

Hotel Zlatá Váha
Senovážné náměstí 981/21, Praha 1, 110 00, ČR

+420 245 001 540
+420 734 353 440

office@zlatavaha.cz

Facebook Zlatá Váha

PROVOZUJE

Dracho s.r.o.
Senovážné náměstí 981/21, Praha 1, 110 00, ČR

IČ: 25579746

Společnost je zapsána u obchodního soudu v Praze, oddíl C, vložka 182239.

Ochrana osobních údajů

PROJEKT REVITALIZACE HOTELU JUNIOR PRAHA

Evropský fond pro regionální rozvoj
Praha & EU - Investujeme do vaší budoucnosti
V období listopadu 2010 až března 2012 byl realizován projekt Revitalizace Hotelu JUNIOR Praha. Projekt byl spolufinancovaný z evropských fondů a byl podpořen v rámci 5. výzvy Operačního programu Praha Konkurenceschopnost, oblast podpory 3.3. Rozvoj malých a středních podniků (registrační číslo projektu CZ.2.16/3.3.00/25102).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinnen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

© 2022 ZLATÁ VÁHA